România rămâne fără români. Două milioane și jumătate de locuințe goale, în contextul declinului demografic
România se confruntă cu un fenomen îngrijorător: peste două milioane și jumătate de locuințe stau nelocuite în țară, dintre care 200.000 doar în București, conform datelor Institutului Național de Statistică…